Dwa zamki – Gra planszowa

Gra Dwa zamki - plansza

Plansza do gry

Dwa zamki” to gra dla 2 graczy. Gracze poruszają swoimi pionkami (wieżami) w celu opanowania zamku przeciwnika. Gra z jednej strony wymaga podejmowania decyzji przez graczy a z drugiej docenia ich zręczność.

 Zasady gry:

Celem gry jest umieszczenie własnego pionka (wieży) w zamku przeciwnika. Na początku każdy z graczy ustawia swoje pionki na jednym z brzegów planszy – na każdym polu startowym jest liczba, która określa ile pionków (ustawionych w wieżę) powinno na nim stanąć. W tej linii znajduje się również zamek, które muszą bronić.

Pionki (wieże) mogą się poruszać tylko po liniach prostych (nie wolno po skosie, nie można „łamać” ruchu w jednej kolejce). Poruszać można tylko całą wieżę. Nie można jej rozdzielać na mniejsze kawałki. Każdy pionek (wieża) może poruszyć się maksymalnie o tyle pól na ile jest wysoki. Na przykład wieża złożona z 4 pionków może poruszyć się o 1,2,3 lub 4 pola po prostej.
Bicie wieży przeciwnika polega na wejściu na jej pole i dodaniu swoich pionków na wierzch bitej wieży. W ten sposób powstaje większa wieża kontrolowana przez bijącego gracza (właściciela określa kolor pionka na górze). Raz zbitą wieżę można zbić kolejny raz. Nie wolno bić kontrolowanych przez siebie wież. Oprócz zbicia wieżę można stracić jeśli się ona wywróci na planszy (bo np. jest zbyt wysoka). Pionki z wieży, która upadła, usuwa się na stałe z planszy. (Nie można w tym celu specjalnie czy przypadkowo potrząsać planszą). Bić można tylko równą lub wyższą wieżę (zbudowaną z tej samej lub większej ilości pionków). W grze istnieje przymus ruchu. Kto się nie może ruszyć przegrywa. Nie ma przymusu bicia.

Gra wymaga dodatkowo:

Pionki: 20 szt dla każdego gracza (pionki muszą stwarzać możliwość nakładania się na siebie).

Kostki: nie

Żetony: nie

Do pobrania za darmo (192 KB):

| Gra na DropBox | Gra na GoogleDrive | Gra na chomikuj.pl |

Gra wykonana w OpenOffice z wykorzystaniem grafik na licencji Public Domian z opencliart.org

Reklamy
Categories: Gry planszowe, Gry wymagające podejmowania decyzji, Gry wymagające porównywania liczb, Gry wymagające przeliczania 1-6, Gry wymagające przeliczania powyżej 10, Gry wymagające zręczności | Tagi: , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: